امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
تاریخ ایجاد در 30 دی 1397 نوشته شده توسط modir
ROOT» دسته: اخبار
نمایش از 30 دی 1397 بازدید: 210
پرینت

 

 اخبار آهن آلات اخبار بانک اخبار سودهی بانک ها آهن آلات ایمان

بانک

سیستم بانکداری

بانکداری 

نرخ سود

سود ماهانه

طبق بخشنامه بانک مرکزی سود علی الحساب سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت بانک ها ، از فردا به صورت ماه شمار محاسبه خواهد شد .

با توجه به افزایش میزان رشد و سهم سپردهای سرمایه گذاری کوتاه مدت شبکه بانکی در مقایسه با سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت که بیانگر افزایش میزان سیالیت منابع شبکه بانکی است ، سیاست گذار پولی تصمیم گرفت که با تغییر در نحوه پرداخت سود سپرده های کوتاه مدت ، ریسک نقدینگی برای بانک ها و موسسات اعتباری را کاهش داده و از فعالیت های سفته بازانه و تشدید تلاطمات سایربازار ها به دلیل ناپایداری منابع در شبکه بانکی جلوگیری کند . بر این اساس ، پیشنهاد بانک مرکز در این رابطه در یک هزار و دویست و شصت و دومین جلسه شورای پول و اعبار در بیستم آذر ماه مطرح و مقرر شد که معیار پرداخت سود سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت از روز شمار به ماه شمار تغییر یابد . به گونه ای که حداقل مانده حساب در ماه مبنای محاسبه سود سپرده های مزبور باشد.

در پی این مصوبه شورای پول و اعتبار و بخشنامه بانک مرکزی ، از فردا یکم بهمن ماه ، محاسبه سهم سود علی الحساب سپرده های کوتاه مدت عادی در بانک های سراسر کشور به صورت ماه شمار خواهد بود ، بر این اساس تمامی حساب های با ماهیت کوتاه مدت فارغ از مقطع افتتاح سپرده ، از تاریخ اول بهمن ماه سال جاری(97) و صرفا برای دوره های زمانی پس از تاریخ مذکور ، مشمول تغییر در نحوه محاسبه سود مطابق فرمول "نرخ سود ضرب در تعداد روزهای ماه ضرب در کمترین مانده طی ماه" خواهند شد.

 

 

آخرین به روز رسانی شنبه, 25 اسفند 1397 10:01

بازدید های امروز

نمایش تعداد مطالب
789537